Adrian Mihalcea după remiza cu CSA Steaua: ”Un punct câştigat contra unei echipe bune!”

Liga 2

Unirea Slobozia a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CSA Steaua, într-un meci din etapa a patra a Ligii a II-a. Cele două echipe sunt pe primele poziţii în clasament.

Toma a marcat pentru ialomiţeni din penalty, dar Chipirliu a egalat pentru oaspeţi, la câteva minute distanţă. Antrenorul Unirii, Adrian Mihalcea a explicat:

”E un punct câştigat, contra unei echipei bune, care în unele momente ne-a pus probleme. Am avut şansa să şi câştigăm, mai ales în repriza a doua, dar sunt multumit cu acest punct” a subliniat Mihalcea.

”Băieţii remarcabili, i-am felicitat, au jucat bine contra unei echipe bune, ne-am descurcat destul de bine şi am dominat copios. Suntem pe primul loc după aceste etape, dar trebuie să luăm etapă de etapă şi vom vedea unde ne vom opri, dar momentan sunt bucuros de jocul echipei. A fost un stadion plin, cu toate că oamenii ăstia mă înjură (n.r galeria roş-albaştrilor), inseamnă că am făcut ceva important pentru ţara asta, dar au fost super ok” a mai completat tehnicianul Unirii Slobozia.

Afla mai multe despre: adrian mihalcea