Adrian Păun, supărat de decizia arbitrului: „Gol valabil, pe care numai dacă nu vrei, nu îl vezi” + Critici la adresa gazonului din Gruia: „Avem cel mai prost teren din Liga I, condiţii de Liga a 2-a”

CFR Cluj a remizat cu FC Voluntari, scor 0-0, în etapa #23 a Ligii 1, şi a ratat şansă să treacă pe primul loc.

Adrian Păun, jucătorul CFR-ului, extrem de supărat pentru golul anulat, dar şi pentru condiţiile din Liga I.

Am controlat meciul în totalitate. În prima repriză am avut nişte ocazii imense, în a doua repriză am avut gol valabil, pe care numai dacă nu vrei, nu îl vezi. Plus încă două penaltiuri. Suntem supăraţi, vă daţi seama. Este a treia oară când ratăm şansa să urcăm pe primul loc. Dar asta e, trebuie să mergem înainte. Şi în seara asta am avut iar ghinion foarte mare, pe lângă erorile foarte grave de arbitraj. Mai mult vorbim şi facem mai puţin în ultimele etape, din păcate.Cred că avem unul dintre cele mai proaste terenuri din Liga I. E ceva ce nu pot să îmi imginez, să joci pe asemenea frig, pe asemenea terenuri... de VAR nu mai vorbesc, că îl aşteptăm de doi ani. Avem pretenţii să jucăm în cupele europene, să ne calificăm la Mondiale, la Europene, dar condiţii deloc, liga a doua.  Nu vreau să găsesc o scuză în seara asta, dar trebuie să vorbim şi de lucrurile astea, pentru că la televizor lumea vede altfel”, a declarat Păun, după remiza de pe teren propriu.

În acest moment, CFR Cluj se află la egalitate de puncte (48) cu ocupanta primului loc, FCSB, în timp ce FC Voluntari ocupă poziţia 15, cu doar 21 de puncte.

Afla mai multe despre: paun cfr cluj