Adrian Petre şi-a anunţat obiectivele: ”Vreau să prind Campionatul European!” Ce a spus despre remiza contra Chindiei

UTA

Chindia Târgovişte a remizat, sâmbătă, la Buftea, scor 1-1, cu echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I.

Daniel Popa a marcat pentru formaţia gazdă, în timp ce Erico a restabilit egalitatea în prelungiri.

La finalul jocului, fostul atacant de la FCSB şi Esbjerg, Adrian Petre s-a declarat mulţumit cu remiza obţinută de UTA: ”Având în vedere cum s-a desfăşurat jocul mai ales în prima repriză putem spune că e un punct câştigat dar noi ne doream să câştigăm acest meci. Au marcat destul de repede şi s-au închis, a fost destul de greu pentru noi, dar şi aşa, eu cred că a doua repriză am dominat complet, puteam chiar să câştigăm”

Petre mărturiseşte că a avut un an foarte dificil şi şi-a anunţat obiectivele pentru acest an: ”A fost un an complicat pentru mine, dar nu pot decât să uit ceea ce a fost şi să privesc spre viitor. Campionatul European este pentru mine cel mai apropiat obiectiv” a mărturisit Adi Petre.

Afla mai multe despre: adrian petreuta