Adversarele CFR-ului din Liga Europa: Young Boys şi ŢSKA Sofia au înregistrat remize în campionatele interne

CFR Cluj

Formaţiile Young Boys şi ŢSKA Sofia, adversare ale CFR Cluj în grupele Ligii Europa, au înregistrat remize în partidele disputate, sâmbătă, în campionatul Elveţiei, respectiv în prima ligă bulgară.

Young Boys a terminat la egalitate cu Servette, în deplasare, scor 0-0, în etapa a patra din Elveţia. În minutul 39, de la Servette a fost eliminat Fofana, iar în minutul 66 a fost eliminat şi Sierro, de la Young Boys.

În etapa a noua din Bulgaria, ŢSKA Sofia a remizat cu Beroe, scor 1-1, pe teren propriu. Au marcat Antov ’54 pentru gazde şi Makouta ’48 pentru Beroe.

CFR Cluj va întâlni ŢSKA Sofia la 22 octombrie, în deplasare, şi la 3 decembrie, pe teren propriu, iar cu Young Boys va juca în 29 octombrie, pe teren propriu, şi în 6 decembrie, în deplasare.

Afla mai multe despre: cfr cluj