Aerostar Bacău - Petrolul 0-2. A doua victorie la rând pentru "lupii galbeni", care urcă pe loc de baraj

Liga 2

Petrolul Ploieşti a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Aerostar Bacău, în etapa a 28-a din Liga 2, meci transmis în direct pe site-ul telekomsport.ro.

Alexandru Şaim, în minutul 30, şi Dan Bucşa, în minutul 38, au marcat golurile învingătorilor.

În urma acestui succes, Petrolul a acumulat 59 de puncte şi a urcat pe locul al treilea în Liga 2, la un punct de locul secund, ocupat de Chindia Târgovişte, şi la cinci lungimi de liderul Academica Clinceni. Aerostar se află pe poziţia a 17-a, cu 26 de puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

Aerostar: Potcoavă - Ţenea, Alin Mutu, Al. Ichim (Vraciu 46'), D. Drugă - Vişinar, Rz. Adăscăliţei (cpt.)(Ciocâlteu 69') - H. Ilie, Tăbăcariu (I. Chirilă 20'), Buhăcianu - Al. Pop

Rezerve neutilizate: Udeanu - Tilibaşa, S. Ichim, Bg. Ardei
Antrenor: Florin Bratu

Petrolul: C. Lungu - Borţa, Ghinga, Cr. Puşcaş, Ţigănaşu - Bucşa (L. Cazan 90+2'), M. Chindriş - Şaim Tudor, Laur. Marinescu (cpt.)(Kozoronis 79'), Rob. Moldoveanu - Arnăutu (Bg. Rusu 88')
Rezerve neutilizate: Bolboaşă - Alb. Olaru, Ţicu, N. Popescu
Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Afla mai multe despre: petrolul