Ajax a făcut instrucţie în Olanda! Răzvan Marin, pasă de gol. Ianis Hagi şi Nicolae Stanciu, titulari în Belgia şi Cehia. Ce au făcut

Ziua de sâmbătă a fost una plină pentru stranieri. Florin Andone a marcat în prima etapă din Premier League, iar Răzvan Marin, Ianis Hagi şi Nicolae Stanciu au fost titulari la echipele lor.

Ajax s-a impus cu 5-0 în faţa celor de la FC Emmen. Răzvan Marin a jucat toate cele 90 de minute şi a pasat decisiv la ultimul gol, marcat de Huntelaar. Golurile "lăncierilor" au fost marcate de van de Beek, Ziyech, Tadic şi Huntelaar (dublă).

În Cehia, Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu titular, a învins-o cu 1-0 pe Slovan Liberec. Mijlocaşul român a fost primul schimbat, în minutul 65, iar Alexandru Băluţă nu a prins nici măcar lotul campioanei Cehiei. Primul schimbat a fost şi Ianis Hagi la Genk, când echipa sa era deja condusă cu 1-0 de Waregem. Între timp, oaspeţii au făcut 2-0 şi aşa s-a terminat partida.

Afla mai multe despre: ianis hagirazvan marinnicolae stanciu