Al treilea gol pentru Adrian Petre în Danemarca! Echipa sa a urcat pe locul patru

Esbjerg a învins-o pe Horsens cu 2-1 în etapa a 12-a a campionatului danez, iar Adrian Petre a reuşit unul dintre golurile învingătorilor. Românul a transformat un penalty.

Adrian Petre a ajuns la trei goluri stagionale pentru echipa sa, Esbjerg, după ce a înscris din penalty astăzi, în duelul din deplasare cu Horsens. A fost 2-1 pentru alb-albaştrii la care atacantul român a fost înlocuit în minutul 90+2.

Adrian Petre a marcat golul de 2-0 în minutul 67, cel care a securizat victoria lui Esbjerg, ajunsă acum pe poziţia a patra în Danemarca, la 7 lungimi în spatele liderului Midtjylland.

A fost prima reuşită pentru fotbalist după două luni şi jumătate în campionat. Vârful naţionalei de tineret reuşise o dublă în etapa a doua a sezonului, la înfrângerea lui Esbjerg cu Vendsyssel.

Afla mai multe despre: adrian petreesbjerg