Alarmă la CFR! Un titular din meciul cu FC Voluntari s-a accidentat: "Pare ceva grav, la prima vedere!". Anunţul făcut de Curelea

CFR Cluj

Costin Curelea, secundul lui Dan Petrescu la CFR Cluj, a vorbit la finalul meciului câştigat de campioana României la Voluntari, 1-0, şi a spus că victoria e meritată. CFR se apropie de locul 1, "acolo unde ne este locul", susţine Curelea.

Cătălin Itu a asigurat cele trei puncte pentru CFR Cluj în meciul cu FC Voluntari, după un gol marcat în minutul 72.

"O victorie muncită, dar cu siguranţă meritată. Băieţii au fost foarte motivaţi, au jucat exact cum le-a cerut mister. Am câştigat fără greşeală, când nu luăm gol asta e cel mai important pentru noi. (n.r. - Vă apropiaţi de locul 1) Da, unde ne este locul. CFR e obişnuită să înceapă bine şi să termine bine campionatele, aşa că e o victorie importantă", a spus Costin Curelea, după meci.

În ceea ce priveşte accidentarea lui Cestor, care a părăsit terenul în minutul 64, Curelea a spus: "Să vedem, la prima vedere, pare ceva destul de grav!".

FC Voluntari - CFR 0-1, în Liga 1

CFR Cluj a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a opta a Ligii I.

Golul a fost marcat de Itu, în minutul 72.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Costin (Mihai ’86), Balaur, Armaş, Kocic – Borţoneanu (Stoica ’78), De Lucas, Ion Gheorghe – A. Popa (Anderson ’86), Betancor (Ricardinho ’78), Eric (Lopes ’61). Antrenor: Mihai Teja

CFR Cluj: Bălgrădean – Cestor (Susic ’64), Burcă, Ciobotariu, Manea – Deac (Soares ’85), Luis Aurelio, Itu (Djokovic ’80) – Pereira (Păun ’80), Vojtus (Rondon ’85), Chipciu. Antrenor: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: costin cureleacfr clujaccidentaremike cestor