Alertă la Paris! Messi nu va juca în meciul cu Leipzig, din Liga Campionilor. Ce probleme are starul argentinian

Lionel Messi nu a fost inclus în lotul lui PSG pentru meciul cu RB Leipzig, programat miercuri seara în Germania, în cadrul etapei a patra a grupelor Ligii Campionilor.

Messi (34 ani) a jucat doar o repriză în partida câştigată de PSG pe teren propriu, vineri seara, în faţa lui Lille OSC (2-1), în campionatul Franţei, fiind înlocuit la pauză, din precauţie, după ce a acuzase anterior o jenă musculară şi o problemă la genunchi.

Mauricio Pochettino nu doreşte să-şi asume niciun risc în ceea ce-l priveşte pe sextuplul câştigător al Balonului de Aur, care a efectuat luni o nouă şedinţă individuală de pregătire, precizează RMC Sport.

În aceste condiţii, atacul lui PSG la meciul de la Leipzig va fi compus din francezul Kylian Mbappe, brazilianul Neymar şi argentinianul Angel Di Maria.

Afla mai multe despre: messi