Alex Chipciu a marcat pentru Sparta Praga! Nicolae Stanciu şi Florin Niţă au jucat şi ei în succesul cu Energie Cottbus

Alexandru Chipciu a marcat un gol pentru Sparta Praga, care a învins-o, sâmbătă, într-un meci amical, scor 2-0, pe formaţia Energie Cottbus, din liga a treia germană.

Internaţionalul român a înscris în minutul 50 şi a dus astfel scorul la 2-0, după ce Benjamin Tetteh marcase în prima parte, în minutul 34.

Au evoluat următoarele echipe:

Cottbus: Spahić – Schlüter, Stein (C), Matuwila, Bender – Holthaus, Zickert, Schneider, Geisler – Rangelov, Mamba

Sparta: Niţă (46. Heca) – Zahustel (61. Wiesner), Radakovic, Costa (85. Cervak), Hanousek (61. Civic) – Karlsson (46. Sacek), Frydek, Stanciu (74. Zuberu), Kanga (61. Vácha), Plavsic (46. Chipciu) – Tetteh (46. Hlozek)

Afla mai multe despre: stanciunitachipciu