Alex Dobre a fost pe teren cu Mbappe. Antrenorul i-a acordat încredere şi l-a întrodus în a doua repriză

Mihai-Alexandru Dobre (22 de ani) a fost introdus pe teren în minutul 62 al meciului dintre echipa sa, Dijon, cu PSG, scor final 0-4.

Dobre l-a avut ca adversar pe Kylian Mbappe, vedeta de la PSG, care şi-a trecut în cont două goluri.
Dobre a mai fost folosit doar într-un meci din Cupa Franţei.
Dijon este ultima în Ligue 1, cu 15 puncte, la opt puncte distanţă de următoarea clasată, care este la egalitate cu Nantes, ocupanta locului ce asigură prezenţa la baraj. Nimes este prima deasupra liniei retrogradabile, cu 24 de puncte. Internaţionalul U21 al României a semnat un contract valabil pentru următoarele patru sezoane cu gruparea din Ligue 1. "Dijon este un club care le dă şanse tinerilor să progreseze. Le mulţumesc celor din conducere pentru că m-au urmărit şi pentru că mi-au arătat că mă doresc foarte mult. Va fi o şansă bună să arăt de ce sunt capabil. Sper ca fanii să aprecieze calităţile mele - viteza şi tehnica - şi să beneficiez de încredere şi dragoste", a declarat Alex Dobre, pentru site-ul oficial al francezilor.

• 8 selecţii şi un gol are Dobre la naţionala U21 a României.

Afla mai multe despre: alex dobrembappedjion