Alex Dobre a marcat în Franţa! Românul a pus umărul la victoria echipei sale din deplasare

Fotbalistul echipei Dijon, Alex Dobre, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Grenoble, în etapa a XIII-a a ligii secunde din Franţa.

Alex Dobre a înscris un gol în a doua ligă din Franţa şi a adus trei puncte echipei sale. Gazdele au deschis scorul prin Ravet, în minutul 29.

Dijon a egalat prin Benzia ’57, iar Dobre a înscris pentru 2-1 în minutul 75. Jucătorul român a evoluat pe toată durata partidei.

Dijon ocupă locul 13 în clasament, cu 16 puncte, în timp ce Grenoble este pe 14, cu 15 puncte. Lider este Toulouse, care are 28 de puncte.

Afla mai multe despre: alex dobredijon