Alex Ioniţă, interviu fără menajamente la finalul meciului cu U Craiova: "Mi-aş dori să jucăm mai ofensiv. Cred că merit mai multe minute!"

CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată sâmbătă, pe teren propriu, în compania liderului CFR Cluj, în etapa a treia a play-off-ului Ligii I, în direct la Telekom Sport.

"Din păcate am făcut doar egal azi. Ne bucurăm totuşi că nu am pierdut. Orice punct e binevenit. Acest campionat se va juca până în ultima etapă. Am încercat să ne apărăm şi să-i prindem pe contraatac. Atât s-a putut azi, asta şi din cauza terenului.

Mi-aş dori să jucăm mai ofensiv, dar acesta e stilul domnului Dan Petrescu şi trebuie să ne adaptăm. Mă bucur că am venit la CFR. Din păcate nu prea am jucat în ultimele meciuri. Consider că merit mai multe minute" - a spus Alex Ioniţă la Telekom Sport.

Ioniţă a marcat un singur gol de când s-a transferat la CFR Cluj, în partida cu Juventus.

Afla mai multe despre: csu craiovacfr clujreactiifotballiga 1