Alexa anunţă transferul unui jucător care a câştigat trei titluri de campion cu FCSB! Cine semnează cu Dunărea Călăraşi

Dunarea Calarasi

Dunărea Călăraşi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Politehnica Iaşi, într-un meci contând pentru etapa a VI-a a Ligii I. Ieşenii au evoluat cu un jucător mai puţin pe tot parcursul celei de-a doua reprize.

„Am fost echipa mai bună, care şi-a creat ocazii de poartă, chiar şi când am jucat 11 la 11. E o victorie meritată. Am făcut un joc bun, am avut determinare şi organizare. Am fost clar echipa mai bună azi. Pe lângă cele două goluri am avut multe situaţii de a înscrie. Eliminarea a fost mai mult decât clară. Vali Alexandru a intrat foarte bine, a avut o execuţia fantastică.

Mi-l doresc foarte mult pe Bourceanu, sper să se rezolve săptămâna viitoare. E un jucător foarte bun, chiar dacă e în urmă cu pregătirea. N-are pretenţii financiare, ştie şi el că vine după o lungă pauză” - a spus Dan Alexa la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: dunarea calarasiliga 1alexandru bourceanu