Alexandra Dulgheru a pierdut finala turneului ITF de la Saint-Gaudens. Românca urcă 231 de poziţii în clasamentul WTA

Jucătoarea Alexandra Dulgheru, locul 674 WTA, a pierdut, duminică, finala turneului ITF de la Saint-Gaudens, cu premii totale de 60.000 de dolari.

Clara Burel a câştigat finala cu Alexandra Dulgheru de la Saint Gaudens.

Sportiva româncă a fost învinsă în finală de favorita 7, sportiva franceză Clara Burel, locul 166 WTA, scor 6-2, 1-6, 6-2, în două ore şi 10 minute.

Alexandra Dulgheru, fostă numărul 26 mondial, dar absentă mai mult timp din circuit din cauza accidentărilor, va urca după finala de la Saint-Gaudens 231 de poziţii în clasamentul WTA, până pe locul 443.

Afla mai multe despre: alexandra dulgheru