Alexandru Băluţă este primul român care marchează după pandemie. Reuşita sa a fost decisivă pentru Slovan!

Alexandru Băluţă a marcat pentru formaţia sa, Slovan Liberec, în partida cu Ceske Budejovice, scor 1-0.

Fostul jucător al Universităţii Craiova a marcat în minutul 50 şi a reuşit astfel cel de-al patrulea său gol în campionatul Cehiei. Băluţă a jucat până în minutul 80 al partidei cu Ceske Budejovice, iar reuşita sa a fost decisivă, Slovan câştigând cu 1-0.

În clasament, Slovan ocupă locul 4 cu 39 de puncte, la mare distanţă de liderul Slavia Praga, care acumulează 61 de puncte. Plzen e pe 2 cu 53 de puncte, iar podiumul este completat de Jablonec, cu 43 de puncte. Sparta Praga este abia pe locul 9 în campionat.

În etapa viitoare, Slovan Liberec are meci acasă cu Slovacko, ocupanta poziţiei a şasea în clasamentul din Replublica Cehă

Afla mai multe despre: alexandru băluţă