Alexandru Cicâldău, prestaţie de gală în partida cu Barcelona! Mijlocaşul român a reuşit o pasă de gol

Galatasaray a jucat pe teren propriu, contra Barcelonei, în optimile de finală Europa League.

În tur, rezultatul a fost 0-0, dar Barcelona pleca cu prima şansă, datorită echipei mult mai valoroase pe care o are şi formei pe care o traversa. Meciul a început pe atmosferă infernală, stadionul fiind luat cu asalt de către fanii turci.

Partida a avut ritm încă din primul minut şi au existat ocazii mari de gol la ambele porţi. Galatasaray a fost mai periculoasă şi a ratat mai multe ocazii prin Gomis şi Babel, iar în minutul 27, presiunea tucilor a dat roade, iar Galata a deschis scorul.

Alexandru Cicâldău a executat un corner de pe partea dreaptă. Centrarea jucătorului român a fost perfectă, iar mingea expediată de fostul jucător al Craiovei a fost deviată în poartă cu capul de către brazilianul Marcao.

Afla mai multe despre: alexandru cicâldău-barcelona-galatasaray-barcelona