Alexandru Paşcanu a marcat pentru Ponferradina, în liga a doua din Spania!

Fotbalistul echipei Ponferradina, Alexandru Paşcanu, a înscris un gol în meciul pierdut, duminică, în deplasare, scor 1-3, în faţa formaţiei Mirandes, în etapa a XXXIII-a a ligii secunde din Spania.

Paşcanu, integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 77.

Pentru Mirandes au înscris Camello ’10, ’52 şi Marques ’23.

Celălalt român de la Ponferradina, Paul Anton, a jucat până în minutul 46. El a primit un cartonaş galben în minutul 44.

Ponferradina ocupă locul 6 în clasament, cu 51 de puncte, în timp ce Mirandes este pe 15, cu 42 de puncte. Lider este Eibar, care are 66 de puncte.

În vârstă de 23 de ani, Alexandru Paşcanu a jucat 29 de meciuri în toate competiţiile acesui sezon cu Ponferradina, strângând 2.426 de minute pe teren. Acesta este primul gol marcat de fundaşul român în acest sezon.

Leicester, CFR Cluj, FC Voluntari şi Ponferradina sunt echipele din CV-ul de fotbalist profesionist al lui Paşcanu.