Alexandru Pelici a vorbit despre schimbările care vor urma la CS Mioveni, după egalul cu FC U Craiova! ”Urmează să ne întâlnim cu conducerea!”

CS Mioveni

CS Mioveni a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, luni, în deplasare, cu CS Mioveni, în etapa a XXI-a a Ligii 1.

La finalul meciului, Alexandru Pelici, antrenorul argeşenilor a susţinut că echipa se află în grafic. De asemenea, el a anunţat după ultimul meci de anul acesta al echipei sale că la Mioveni vor veni mai multe schimbări.

”Urmează să ne întâlnim cu conducerea!”

”Un rezultat echitabil, după ceea ce s-a întâmplat în teren, am avut câteva ocazii mari în prima repriză şi la începutul reprizei secunde, apoi Craiova a pus presiune tot mai mare, a avut posesia, ne-a înghesuit în jumătatea noastră.

Când nu am reuşit să închidem, am avut noroc la situaţiile bune ale lor. Una peste alta, îmi felicit jucătorii, suntem la jumătatea unui război lung şi greu. E un punct care ne urcă pe locul 12, suntem la un pic peste jumătatea drumului şi suntem în grafic, în obiectiv.

Am avut partea noastră de prospeţime în prima parte a jocului. Am început bine, am avut situaţii, ne-a lipsit şi Blană azi, Blănaru. El, prin ceea ce face, dă tonul la agresivitate, poate pune probleme fundaşilor adverşi.

În mare parte, am făcut o analiză, urmează să ne întâlnim cu conducerea. Probabil că vor fi două-trei plecări şi ne dorim să aducem 3-4 jucători care să ne ajute în momente grele, ca azi”, a spus Alexandru Pelici, la finalul meciului.

Clasament: 1. CFR Cluj - 57 de puncte, 2. FCSB - 47, 3. FC Voluntari - 37, 4. FC Botoşani - 34, 5. CS Universitatea Craiova - 32, 6. FC Rapid - 32, 7. Farul - 29, 8. FC Argeş - 28, 9. UTA - 27, 10. Sepsi - 26, 11. Chindia - 22, 12. CS Mioveni - 21, 13. Gaz Metan Mediaş - 20, 14. FC U Craiova - 19, 15. Dinamo - 12, 16. Academica Clinceni - 11.

Afla mai multe despre: mioveni-fc u craiova-liga 1