Alexandru Pelici, dezamăgit după ce echipa sa a pierdut cu 4-0 la Voluntari: ''E ruşinos''

FC Voluntari a învins-o categoric pe CS Mioveni, scor 4-0, şi urcă pentru moment pe loc de play-off în Liga 1.

CS Mioveni a suferit cea mai drastică infrângere din actualul său sezon de Liga I.

Alexandru Pelici, antrenorul oaspeţilor, a vorbit despre partida pierdută in deplasare.

''Un rezultat ruşinos, cu două reprize total diferite. În prima repriză am jucat bine, a fost o repriză echilibrată, am închis bine culoarele şi am atacat de câte ori am avut ocazia. După ce am primit primul gol am încercat să schimbăm sistemul de joc. Am riscat şi s-a văzut. În loc să marcăm noi, am primit trei goluri, iar dacă se mai juca probabil că mai primeam goluri.

E ruşinos că am primit trei goluri în zece minute, iar asta arată că nu putem să fim puternici mental. Nu avem ce face, tot noi trebuie să jucăm. Mergem înainte, trebuie să vedem unde s-a greşit şi, cum am mai spus-o, cu toţii avem şansele noastre de a merge înainte cu echipa. Cred că putem bate pe oricine, dar putem şi pierde cu oricine.

Nu am menajat neapărat, dar toată lumea trebuie să aibă şanse egale, să nu spună cineva că nu au fost şanse pentru toţi. Avem şi jucători care au venit pe parcurs, la sfârşitul turului vom trage linie şi vom vedea. Dar ca să faci o analiză, toată lumea trebuie să aibă şanse'', a declarat Pelici, după meciul de la Voluntari.

FC Voluntari este pe locul 6 in clasament, cu 15 puncte. In timp ce, CS Mioveni este pe locul 10, cu 10 puncte.

• 3 victorii a bifat CS Mioveni in Liga I. De asemenea, jucătorii lui Pelici au suferit 5 infrângeri şi au o remiză.

VIDEO | FC Voluntari - CS Mioveni 4-0. Elevii lui Ciobotariu s-au dezlănţuit în repriza secundă

Afla mai multe despre: cs miocenialexandru pelicivoluntari