Alexandru Pelici pleacă de la Sf. Gheorghe fără puncte: "Nu am ce să le reproşez băieţilor. Au muncit până la ultima picătură"

CS Mioveni

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa CS Mioveni, într-un meci din prima etapă a play-out-ului Ligii 1, în care oaspeţii au condus cu 1-0.

CS Mioveni a deschis scorul prin Balaur, în minutul 38.

Sepsi a ratat un penalti în minutul 44, prin Mitrea, însă ulterior a reuşit să înscrie prin Tudorie, în minutele 79 şi 86, şi prin Ştefănescu ‘90+2.

Alexandru Pelici, antrenorul echipei CS Mioveni, a vorbit despre înfrângerea suferită.

"Am pierdut jocul. Îmi felicit jucătorii pentru jocul. Asta este mergem înainte. Plecăm cu mâna goală din păcate. Nu am ce să le reproşez la băieţi. Ducem lupta cu fruntea sus. Luptăm să rămânem în Liga I. Nu aş fi spus nimic despre arbitraj, nu îmi place să acord alibiuri jucătorilor, dar nu pot să nu zic azi de greşeliile precedente.

Azi din nou gol din offside, dacă tot e campionatul a celor care striga mai tare putem să spunem şi noi probleme cu bun simt. Noi totuşi încercăm să ne batem până la capăt. Nu vreau să mă gândesc mai departe, suntem o echipe modestă, nu am ce să le reproşez. Ei muncesc până la ultima picătură! Mergem înainte cu regrete, dar jocul a arătat bine! Nu cedăm, luptăm pâna la capăt", a declarat Alexandru Pelici după meci.

Afla mai multe despre: cs miovenipelici