”Am dominat undeva la 70-80 de minute” Denis Ciobotariu despre meciul cu Young Boys: ”Suntem încrezători!”

CFR Cluj

CFR Cluj a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a patra a Ligii 1.

Petrila a marcat singurul gol al meciului, imediat după pauză. La final, printre jucătorii CFR-ului care au vorbit la flash interviurile de după meci a fost şi Denis Ciobotariu:

”Eu cred că am dominat, undeva la 70-80 de minute. Apoi am făcut puţin pasul înapoi şi e normal, când o echipă mai slab cotată nu mai are nimic de pierdut devine periculoasă. Era normal să ne apărăm şi să securizăm rezultatul. Nu cred că am tras de timp. Facem ce e posibil să câştigăm, mai trebuie să şi respiri, şi noi obosim, nu suntem maşinării.

Noi suntem încrezători, nu e prima dată când jucăm împotriva lor. Mergem acolo cu gândul să-i scoatem. S-a acumulat multă oboseală pentru că s-a alergat foarte mult, eu cred că ne lipseşte puţină şansă. De asta ne apucăm de fotbal, visăm să ajungem în cupele europene, la cel mai înalt nivel. Muncim foarte mult, ultima zi liberă cred că am avut-o în iunie. De-aia ne-am apucat şi sperăm ca munca să ne aducă până la urmă calificarea” a spus Denis Ciobotariu, la finalul partidei cu CS Mioveni.

Afla mai multe despre: denis ciobotariu