Amendă de 50.000 de lire sterline pentru Manchester City după incidentele de la meciul cu Wigan

Manchester City a primit o amendă de 50.000 de lire sterline (56.000 euro) din cauza atitudinii jucătorilor săi la meciul cu Wigan, scor 0-1, din Cupa Angliei, a anunţat, vineri, Federaţia Engleză de Fotbal (FA).

La 19 februarie, Manchester City a fost eliminată de Wigan, echipă din a treia ligă, în optimile de finală ale Cupei Angliei. Will Grigg a marcat unicul gol al meciului în minutul 79.

Atacantul Sergio Aguero a lovit atunci un fan al echipei Wigan, care a intrat pe teren după meciul cu Manchester City. Aguero nu a mers la vestiare imediat după fluierul final şi a lovit un fan, care a intrat pe teren şi se bucura de victoria echipei sale.

Manchester City a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 45, după eliminarea lui Fabian Delph, iar antrenorii Pep Guardiola şi Paul Cook au avut o altercaţie în tunelul de la vestiare.

Afla mai multe despre: manchester citywigancupa angliei,