AMICAL | FC Sion - Inter Milano 2-0. Nainggolan a ieşit accidentat

Echipa antrenată de Luciano Spalletti a pierdut amicalul din Elveţia disputat împotriva formaţiei FC Sion. Mijlocaşul belgian, Radja Nainggolan s-a accidentat şi a fost schimbat după numai 24 de minute.

Nerazzuri n-au reuşit să câştige Trofeul Tourbillon şi au pierdut testul amical contra elveţienilor de la FC Sion. Neitzke şi Baltazar au marcat golurile gazdelor, care la pauză au condus cu 1-0. Milanezii n-au făcut un meci rău în prima parte dar, deşi au controlat partida, n-au reuşit să pună în real pericol poarta lui Maissonial.

In afara faptului că n-au reuşit să câştige jocul împotriva lui Sion, nerazzurri l-au pierdut şi pe Radja Nainggolan, care a părăsit terenul după numai 24 de minute, în urma unor probleme musculare. Nu se cunoaşte momentan gravitatea accidentării starului belgian. Cea mai mare ocazie a italienilor a avut-o tânărul Karamoh, în repriza secundă.

Luciano Spalletti a trimis în teren următorii jucători:

INTER în prima repriză (4-2-3-1) Padelli; Dalbert, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Borja Valero; Politano, Nainggolan (24' Emmers), Karamoh; Lautaro.

INTER în repriza secundă (4-2-3-1): Padelli; D'Ambrosio, Ranocchia, Skriniar (31' Zappa), Asamoah; Gagliardini (24'Roric), Emmers; Candreva, Borja Valero (17' Salcedo), Karamoh; Lautaro (17' Icardi).

Afla mai multe despre: inter milanonainggolan