Andrea Pirlo l-a făcut praf pe unul dintre eroii lui Liverpool din UEFA Champions League: "A fost îngrozitor"

Liverpool

Liverpool a reuşit să câştige al şaselea trofeu UEFA Champions League după victoria de sâmbătă seară, 2-0, cu Tottenham. Unul dintre eroii lui Liverpool din acest sezon nu l-a impresionat însă pe Andrea Pirlo.

În minutul 58 al partidei de pe Wanda Metropolitano, pe teren intra Divock Origi, care câteva minute mai târziu avea să stabilească şi scorul final al partidei, după un nou gol în UEFA Champions League. Chiar dacă a marcat, belgianul a fost dur criticat de fostul internaţional italian Andrea Pirlo.

"Divock Origi a fost îngrozitor. A intrat într-un meci atât de important cu acea atitudine. Dacă nu înscria, trebuia să fie tras la răspundere", a spus Pirlo în direct la Sky Sports Italia.

În vârstă de 24 de ani, atacantul "cormoranilor" a fost unul dintre eroii din revenirea spectaculoasă împotriva Barcelonei. Două goluri a marcat pe Anfield belgianul, care a fost adus de Liverpool în 2014 de la Lille, în schimbul sumei de aproximat 13 milioane de euro.

Afla mai multe despre: origiandrea pirloliverpool