Andrei Chindriş, pus pe scandal după meciul cu U Cluj. Nu a scăpat de critici: ”Se ceartă cu toţi mereu” | VIDEO EXCLUSIV

UTA

Echipa Universitatea Cluj a învins joi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad şi s-a calificat în finala Cupei României.

Andrei Chindriş, pus pe scandal după meciul cu U Cluj. Nu a scăpat de critici: ”Se ceartă mereu” | VIDEO EXCLUSIV

Arădenii au avut un gol înscris de Postolachi şi anulat pentru fault în atac, în minutul 15. În minutul 34 arbitrul Horia Mladinovici a dictat penalti după consultarea VAR, la un fault al lui Ubbink la Remacle. Dan Nistor a executat şi a înscris în minutul 41. A fost singurul şut pe poartă al echipei clujene

Universitatea Cluj s-a calificat în finala Cupei României, care se va disputa la Sibiu, iar ca adversară o va avea pe Sepsi Sf. Gheorghe.

După ce arbitrul Horia Mladinovici a fluierat finalul partidei s-au produs incidente între jucătorii celor două echipe, iar Chipciu a primit al doilea cartonaş galben şi, implicit, pe cel roşu. Nici Chindriş nu a scăpat, care a văzut direct cartonaşul roşu după ce a părut un car de nervi la adresa arbitrilor şi adversarilor.

Andrei Vochin a vorbit despre fundaşul de la UTA. Acesta este nemulţumit de atitudinea lui Chindriş: ”El mereu se ceartă!”.

”Mereu se ceartă cu toţi, aşa înţelege el fotbalul. Nu înţelegeam de ce a fost schimbat la pauză, dar cred că acum pot să înţeleg după ce văd finalul partidei după ce văzut roşu. Cine ştie în ce stare de nervi era la pauză, şi l-a văzut Rednic şi a hotârăt să îl lase pe bancă”, a răbufnit Andrei Vochin.

Echipele care au evoluat:

• U CLUJ: Gorcea - Oancea, Martic (Piţian 75), Miron, Goranov (I. Filip 71) - Bic, G. Simion - Chipciu, Remacle (Fl. Ilie 72), Nistor – Thiam. ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău
  • UTA ARAD: Fl. Iacob - Vukcevic, Benga, Chindriş (Hoxhallari 61), Aly Abeid - Roger, P. Anton (Batha 67), Ubbink - R. Pop (Şteau 81), Postolachi (Keseru 61), Otele (Cascini 81). ANTRENOR: Mircea Rednic

Afla mai multe despre: andrei vochinandrei chindrisuta arad