Andrei Ivan s-a accidentat în meciul pe care Rapid Viena l-a pierdut în faţa celor de la Wolfsberger

UPDATE: Andrei Ivan, diagnosticat cu ruptură musculară. Atacantul este convocat la echipa naţională pentru meciurile cu Lituania şi Muntenegru, din Liga Naţiunilor, însă are şanse aproape zero să joace.

Jucătorul Andrei Ivan s-a accidentat în meciul Wolfsberger - Rapid Viena, scor 3-1 (0-1), din campionatul Austriei, şi a fost înlocuit în minutul 27, cu Berisha.

Ivan a ieşit de pe teren la scorul de 0-0. Oaspeţii au condus la pauză cu 1-0, prin reuşita lui Murg, din minutul 37. Orgil a egalat în minutul 46, iar golurile victoriei au fost marcate în minutele 90+1 şi 90+4, de Liendl, primul din penalti.

Rapid Viena rămâne pe locul 7, cu 16 puncte din 14 meciuri. Lider este FC Salzburg, cu 35 de puncte din 13 jocuri.

Afla mai multe despre: rapid vienaandrei ivan