Andrei Prepeliţă a dus-o pe FC Argeş în semifinalele Cupei României. Cui i-a dedicat victoria

FC Argeș

FC Argeş a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-3, după executarea loviturilor de la 11 metri, formaţia din liga a II-a Poli Timişoara şi s-a calificat în semifinalele Cupei României. După 120 de minute, scorul a fost 0-0.

Doar Pamfile a ratat la loviturile de departajare. Gazdele au jucat prelungirile în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ursu în finalul primelor 90 de minute.

Vom fi proaspeţi şi in Liga 1. Ne vom recupera şi vom pune accent pe acest lucru. Vom avea timp de recuperare. Suntem bucuroşi pentru aceasta calificare, după atât timp suntem în semifinale. Ne bucurăm şi pentru suporteri şi pentru cei care au grijă de acest club. Le dedicăm victoria. Nu am fost destul de clari in faţa porţii. Dacă era mai bun terenul ne avantaja mai mult şi poate era altfel. A fost o atmosferă frumoasă cu suporterii. Suporterii iti dau atmosfera de meci. Pentru ei vii şi joci”, a declarat Andrei Prepeliţă după meciul cu Politehnica Timişoara.

Din faza sferturilor mai este de disputat o partidă, AC Filiaşi - Universitatea Craiova (joi, ora 20.30).

Au mai obţinut calificarea în semifinale Sepsi Sfântu Gheorghe, după victoria, scor 2-1, obţinută, marţi, în meciul cu Chindia Târgovişte, şi FC Voluntari, după 1-0, miercuri, cu FC Buzău.

Afla mai multe despre: andrei prepelitafc argescupa romaniei