Andrei Prepeliţă a tras concluziile după înfrângerea usturătoare din Gruia: „Nu facem o tragedie din asta”

CFR Cluj a stopat seria de invincibilitate a lui FC Argeş, pe care a învins-o de manieră categorică, scor 5-0.

Andrei Prepeliţă a vorbit despre înfrângerea drastică suferită în Gruia.
Faţă de alte meciuri astăzi am făcut nişte greşeli, în mare parte dintre ele individuale şi acest lucru s-a văzut, cu o echipă cu experienţă, cu o echipă bună. Din păcate s-a întâmplat această înfrângere, una usturătoare. Învăţăm din ea, dar nu facem o tragedie, pentru că avem de jucat multe meciuri de acum încolo. Aşa cum am făcut nişte rezultate bune, caracterele se văd şi după o înfrângere. Tot trei puncte am pierdut, dar de o manieră care nu ne pune într-o postură bună. Ne cerem scuze tuturor oamenilor de pe lângă echipă, suporterilor, ştiu că au încrtedere mare în noi şi vom face totul să câştigăm următoarele meciuri  şi să fim pe un loc mai bun în clasament”, a declarat antrenorul după meci.
Maric, cel mai slab meci din carieră
Luka Maric (33 de ani) a fost cel mai slab jucător de pe teren. A comis cele două penalty-uri primite de CFR Cluj în prima repriză, fault inutil în careu + henţ, iar în startul reprizei secunde a contribuit la golul trei al gazdelor, când a deviat în proprie poartă de lângă Debeljuh.
CFR Cluj - FC Argeş 5-0
Au marcat: Deac '35 p. , '38 p., Maric '49 ag., Costache '70, Rondon '77

Afla mai multe despre: andrei prepelitafc arges