Andrei Prepeliţă aşteaptă întăriri în atac după o nouă înfrângere fără gol marcat în Liga 1: "Aşteptăm încă o variantă sau două!"

FC Argeș

Andrei Prepeliţă, antrenorul lui FC Argeş, a reacţionat la finalul meciului pierdut de echipa, 0-1 pe teren propriu cu UTA, în etapa a 2-a din Liga 1.

"Prepe" a spus că aşteaptă soluţii în atac, încă doi atacanţi, chiar dacă a spus că nu e nemulţumit de Lupeta, înlocuitorul lui Malele.

"Am avut două meciuri în care nu am reuşit să înscriem din nişte ocazii bune pe care ni le-am creat. Dacă am luat gol în minutul 4 şi am preluat iniţiativa, din păcate nu am reuşit. Poate un gol reuşea să ne deblocheze aşa mental. Poate şi puţin trac că au jucat cu spectatori după atâta timp.

Ii înţeleg, poate nu înţeleg unele apostrofari începând cu minutul 2 sau 3, atunci e greu, pe parcurs. În atac l-am avut doar pe Lupeta şi poate acolo aşteptam încă o variantă sau poate doua. Duminica să vină încă un atacant şi apoi săptămâna viitoare să mai vină un atacant, e normal să ai câteva soluţii.

Nu e neapărat nevoie ca Lupeta să marcheze, au avut şi alţii ocazii şi nu au reuşit. Centrările au venit, din păcate nu ne-am întâlnit cu mingea acolo în faţa porţii, nu am avut timing, am fost neinspiraţi", a spus Andrei Prepeliţă, la flash-interviu.

FC Argeş - UTA 0-1, în Liga 1

UTA Arad a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş, într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Dangubic, cu câlcâiul, în minutul 4, după o pasă de la Ubbink.

FC Argeş: Greab – Tofan (Viana '79), Turda, Boldor (Pitian '64), Muşat (De Jonghe '79) – Meza Colli, Şerban (Honciu '46)– Dumitraşcu, Işfan, Tănase (Ruan '64) – Lupeta. Antrenor: Andrei Prepeliţă

UTA Arad: Fl. Iacob – Shlyakov, Vinko, Erico, Vukcevic – Passaglia, Batha – Miculescu, Ubbink (Tomozei '76), Antal (Roger '72)– Dangubic (Vorobjovas '76) Antrenor: Laszlo Balint

Afla mai multe despre: prepelitafc arges