Antonie Griezmann este dezamăgit de prestaţia Barcelonei în faţa lui Juventus. Francezul consideră că doar echipa este devină pentru acest rezultat "Am avut o zi proastă şi un meci slab"

FC Barcelona

Antonie Griezmann este dezamăgit după înfrângerea Barcelonei cu 0-3, în faţa lui Juventus.

Griezmann este dezamăgit de prestaţia Barcelonei

Antonie Griezmann (29 de ani) este dezamăgit de meciul slab pe care Barcelona l-a avut în faţa celor de la Juventus. Echipa de pe Camp Nou a pierdut în faţa "Bătrânei Doamne" cu scorul de 0-3. Pentru Juve au înscris Ronaldo de două ori din penalty şi o dată McKennie dintr-o execuţie excepţională.

După acest meci atacantul francez şi-a exprimat dezamăgirea pe care o avea la acel moment şi a menţionat faptul că singurii vinovaţi pentru rezultatul slab sunt cei care au jucat pe teren.

"Nu ne-am prezentat. În prima repriză au scos totul de la noi. A fost o lipsă de tot: de dorinţă, de atitudine, de dorinţa de a alerga, totul era slab.

În a doua repriză, exista deja un avantaj de trei goluri şi ne-a fost mai uşor, dar am avut o zi proastă şi un joc slab.

Cine altcineva poate să fie criticat dacă noi am fost cei care am jucat?

Trebuie să lucrăm la acest lucru şi dorim să ne îmbunătăţim, să jucăm şi doar aşa vom merge mai departe.

Vom încerca să punem scuzele deoparte. Singura modalitate este de a lăsa totul deoparte, să muncim şi nimic altceva.

Am oferit o relatare foarte proastă despre noi înşine, pentru fani.", a spus Griezmann.

Barcelona se află pe locul 9 în La Liga şi are 14 puncte după 10 partide.

Afla mai multe despre: antonie griezmann barcelona