Antrenorul secund al Rapidului a evitat să vorbească despre scandalul uriaş din zona vestiarelor! Ce a spus după înfrângerea cu FC U Craiova

Rapid

Echipa FCU Craiova a dispus sâmbătă cu scorul de 1-0, pe teren propriu, de formaţia Rapid Bucureşti, într-un meci contând pentru etapa a zecea din Superligă.

Craiova a deschis scorul în minutul 55, când Sidibe a înscris din pasa lui Gabi Iancu. Golul a fost anulat pentru ofsaid, dar a fost validat de arbitrul Marian Barbu după consultarea VAR. Rapid a rămas în zece oameni încă din minutul 29, când Alexandru Ioniţă a primit roşu direct pentru un fault dur la Vlad Achim.

În ultimele zece minute ale meciului, galeria echipei Rapid a provocat incidente în peluza pe care o ocupa. Forţele de ordine au intervenit împrăştiind gaze în sectorul respectiv. FCU Craiova a întrerupt o serie de patru victorii consecutive a Rapidului, în campionat. Giuleştenii rămân lideri în Superligă, cu 21 de puncte.

Bogdan Pătraşcu a stat pe banca Rapidului, în lipsa lui Adi Mutu, care a fost operat azi.

”Aş vrea mai mult să vorbesc despre meci. Până în momentul 30 la eliminarea lui Ioniţă a fost echilibrat, după s-a rupt totul. Asta este mergem înainte. Îmi felicit jucătorii pentru că s-au dăruit. Ioniţă a făcut o alunecare şi l-a prins în spate pe tendon, dar se întâmplă şi la case mai mari. A trecut acest meci, ne gândim la următorul cu Mioveni pe care trebuie să îl câştigăm. A contat lipsa lui Adrian, dar sănătatea este mai importanta! Îl aşteptăm langa noi, la meciul următor va fi pe bancă mai mult ca sigur. Mergem înainte!”, a declarat Pătraşcu după meci.

Au evoluat următoarele echipe:

FCU CRAIOVA: R. Popa - R. Negru, Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert (Enache 21) - Van Durmen, Vl. Achim - Sidibe (Paramatti 83), Baeten (Bauza 54), Bahassa – Iancu (Marquet 83). ANTRENOR: Marius Croitoru

RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Junior Morais – Kait (Papeau 80), Al. Albu (Crepulja 70), Al. Ioniţă II – Sefer (Pănoiu 70), Dugandzic, Măţan (Costache 46). ANTRENOR: Adrian Mutu

Afla mai multe despre: rapidbogdan patrascuadi mutu