Anunţul lui Şumudică după o săptămână în care echipa sa a primit 9 goluri: "Nu mai putem continua aşa"

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-0, de formaţia Trabzonspor, în etapa a XXVIII-a a campionatului turc de fotbal.

Etapa trecută, Kayseri a pierdut cu 0-5 în faţa lui Fenerbahce. Aceste rezultate l-au făcut pe Şumudică să răbufnească.

"Nu înţeleg ce e asta. Am jucat bine în prima repriză, dar, după ce am încasat primul gol, totul s-a dus la vale. Nu mai putem continua aşa. Am schimbat sistemul la 4-2-3-1, cel cu care am evoluat în prima parte a sezonului. A fost un meci identic celui cu Fenerbahce, doar că am primit patru goluri acum.

În repriza a doua m-am simţit ca la un joc de antrenament. Ce pot să fac? Să pregătesc meciurile doar în prima repriză? Mereu am ieşit în faţă şi am spus să pot lua încă 30 de puncte cu aceşti jucători, dar acum nu mai pot face asta. E rândul lor să vorbească mai mult decât antrenorul" - a spus Marius Şumudică.

Afla mai multe despre: sumudicakayserisportrabzonfenerbahce