Arabia Saudită: Contra, lider în clasament în urma victoriei obţinută în prelungiri cu Al Baten. Rezultat negativ pentru Gâlcă

Cosmin Contra a încheiat 2021 pe primul loc în Arabia Saudită, iar Costel Gâlcă pe ultimul.

Formaţia Al-Ittihad, antrenată de Cosmin Contra, a obţinut o victorie, iar echipa lui Constantin Gâlcă, Al-Hazem, a înregistrat o înfrângere, vineri, în etapa a 15-a a campionatului Arabiei Saudite.

Al-Ittihad a învins în deplasare Al Baten, scor 3-2, revenind de la 0-1. Gazdele au marcat prin Antonio ‘5 şi Rayhi ’83. Pentru Al-Ittihad au înscris Antonio ‘8 (autogol), Naji ’72 (autogol) şi Camara ‘90+3.

Al-Hazem a pierdut partida de acasă cu Al Ta’i, scor 0-1, primind gol pe final, în minutul 90+5. Golul a fost înscris de Musona.

Al-Ittihad este lider în clasament, cu 32 de puncte, în timp ce Al-Hazem ocupă ultima poziţie, cu 11 puncte. Al Ta’i este pe 8, cu 19 puncte, iar Al Batin este pe 14, cu 14 puncte.

Afla mai multe despre: gâlcăcontra