Asta e cea mai mare problemă a FCSB înainte de meciul cu Rapid Viena! De ce a fost schimbat Bălgrădean cu Viitorul

FCSB a intrat în linie dreaptă cu pregătirile pentru meciul decisiv cu Rapid Viena, din manşa retur a play-off-ului Europa League.

Învinsă cu 3-1 în tur, vicecampioana speră să întoarcă scorul la Bucureşti, iar în acest sens Dică a decis să menajeze aproape întreaga echipă la meciul cu Viitorul, câştigat aseară de FCSB, scor 4-1.

Din păcate pentru roş-albaştri, singurul jucător care ar fi fost sigur titular şi joi, portarul Cristian Bălgrăgean, s-a accidentat în repriza secundă şi a fost înlocuit cu tânărul Andrei Vlad în minutul 64.

După meci, Nicolae Dică a oferit primele detalii privind starea lui Bălgrădean, iar astăzi oficialii FCSB vor afla cât va lipsi portarul. Acesta a acuzat dureri la coapsă şi urmează să efectueze mai multe teste.

"Ne-a spus că a simţit dureri pe coapsă la un pas. Vom vedea ce spune doctorul", a declarat Dică.

"Din câte am înţeles, are o mică contractură, cred că va juca joi. Nu cred că este ceva grav, nu şchiopăta la finalul meciului", a declarat Duckadam pentru ProSport.

Afla mai multe despre: balgradeandicaaccidentare