Experiențe împreună.

Atenţie CFR! Celtic, victorie categorică în campionat. La adversari a jucat şi un fotbalist român

Formaţia Celtic Glasgow, adversară a CFR Cluj în grupele Ligii Europa, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa lui Laurenţiu Brănescu, Kilmarnock, în etapa a şasea a campionatului Scoţiei.

Brănescu a fost integralist la oaspeţi.

Kilmarnock a deschis scorul în minutul 33, prin Brophy. Pentru Celtic au înscris Edouard, în minutele 44 şi 53, şi Christie '56.

Celtic a evoluat în următoarea formulă: Forster – Bauer (Elhamed ’79), Jullien (Rogic ’84), Ajer, Bolingoli – Brown, McGregor- Forrest, Ntcham (Hayes ’73), Christie, Edouard.

Echipa Celtic Glasgow face parte din Grupa E a Ligii Europa, alături de Lazio, Rennes şi CFR Cluj. Clujenii vor întâlni echipa scoţiană la 3 octombrie, în deplasare, şi la 12 decembrie, pe teren propriu. CFR Cluj a mai jucat cu Celtic în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, în care clujenii s-au impus (scor 1-1 acasa 4-3 în deplasare). Toate meciurile celor de la CFR Cluj în Europa League vor fi transmise la Telekom Sport.