Atenţie FCSB! Mlada, VICTORIE spectaculoasă cu Sparta Praga. Mesanovic a reuşit un HATTRICK în poarta lui Niţă

FCSB

Mlada Boleslav, adversara FCSB din preliminariile UEFA Europa League a remizat 3-3 cu Sparta Praga.

Mlada Boleslav va primi vizita celor de la FCSB joi, 15 august, de la ora 20.00, în manşa retur a turului 3 preliminar din Europa League. Pentru meciul cu Sparta Praga din campionat, antrenorul Jozef Weber şi-a menajat doar trei dintre titulari, dar echipa sa a reuşit să învingă una dintre forţele din Cehia.

Mlada a condus chiar cu 3-1 după ce bosniacul Mesanovic a reuşit un hattrick. Hancko, Tetteh şi Kozak, cu patru minute înainte de final au adus egalitatea pentru echipa lui Florin Niţă. Portarul român a fost titular şi a jucat pe toată durata meciului, dar în prelungiri a mai încasat un gol de la Lukasz Budisnky.

Mlada a început jocul în următoarea formulă: Seda - Krapka, Takacs, Pudil, Tulio - Fulnek, Hubinek, Matejovsky, Bucha- Mesanovic - Wagner

Afla mai multe despre: fcsbmlada boleslav