Atenţie, Rădoi! Croaţia a întors rezultatul într-un amical jucat cu gazda Euro 2019

Echipa națională

Naţionala U21 a Croaţiei a jucat şi ea în această seară un meci amical, în deplasare, cu Italia, încheiat 2-2 după ce gazdele au condus cu 2-0

Naţionala U21 a Croaţiei, primul adversar al României la Euro 2019, din vară, a scos un rezultat excelent în meciul jucat la Frosinone cu Italia. Echipa lui Luigi Di Biaggio a condus cu 2-0 la pauză, după reuşitele semnate de Bastoni şi de Locatelli, însă croaţii au avut forţa să revină după pauză. Halilovic şi Kalaica au punctat pentru trupa lui Nenad Gracan, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Italia este şi ea calificată la Euro 2019, pe care îl va găzdui alături de San Marino, şi va debuta la turneul final împotriva Spaniei, pe 16 iunie. România - Croaţia se joacă la Serravalle, în San Marino, pe 18 iunie.

Afla mai multe despre: croatiaitaliau212-2