Atletico Madrid, victorie dramatică cu Espanyol. Cu un om în minus, trupa lui Simeone a egalat-o pe FC Barcelona şi Sevilla, în clasament

Atletico Madrid s-a impus la limită cu Espanyol Barcelona, după ce a jucat în ultimele 20 de minute în inferioritate numerică.

Atletico Madrid a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe Espanyol, într-un meci din etapa a 32-a a campionatului Spaniei.

Elevii lui Diego Simeone au marcat prin Carrasco, în minutele 52 şi 90+10, din penalty. Pentru Espanyol a înscris De Tomas, în minutul 74.

În minutul 72, de la Atletico a fost eliminat Kondogbia, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Tot în La Liga, Granada a pierdut cu 1-4 meciul de acasă cu Levante (goluri Collado ‘90+3 / Gomez ’17, Morales ’56 – penalty, Malsa ’78, Soldado ‘90+5). În minutul 55, de la Granada a fost eliminat Sanchez.

Partidele Athletic Bilbao – Celta Vigo şi Sevilla – Real Madrid au loc tot duminică, iar confruntarea FC Barcelona – Cadiz este programată luni.

În clasament, lider este Real Madrid, cu 72 de puncte, urmată de FC Barcelona, FC Sevilla şi Atletico Madrid, cu câte 60 de puncte.

Afla mai multe despre: atleticospania