Bălgrădean, după debutul cu dreptul în Superligă: ”Era să o comitem din nou la ultima fază”. Ce speră după victoria cu Rapid

CFR Cluj

Cristian Bălgrădean a reacţionat după ce CFR Cluj a obţinut prima victorie în acest sezon competiţional. Campioana României s-a impus chiar la debutul în Superligă, scor 1-0, în faţa formaţiei Rapid, dar a fost un succes obţinut cu multe emoţii la final.

CFR Cluj a debutat cu dreptul în noul sezon din campionatul României şi a câştigat la limită cu Rapid. Cristian Bălgrădean a fost eroul ardelenilor.

Acesta a avut o paradă salvatoare la execuţia de la 11 metri a lui Alex Albu, din ultimul minut al meciului. Rapid obţinuse penalty în minutul 90+3 după intervenţia VAR.

Astfel, cu golul reuşit de Yuri în minutul 17, CFR Cluj a trecut cu bine peste eliminarea din preliminariile Ligii Campionilor.

La finalul jocului cu Rapid, Bălgrădean s-a simţit uşurat că echipa ardeleană a obţinut o victorie în prima etapă a Superligii.

”A fost un meci care iniţial părea mai uşor, dar nu a fost deloc uşor. Era să o comitem, între ghilimele, din nou la ultima fază.

Cu Sepsi în 85, cu Pyunik în 89 şi 119. Acum mă şi gândeam… am muncit pentru victoria asta şi sper să fie declicul de care aveam nevoie ca să creştem. După ratarea calificării am fost cu moralul la pământ.

Antrenorul decide dacă merit sau nu să fiu titular. Despre golul cu Pyunik nu ştiu dacă trebuie să clarific ceva, am respins în lateral, aşa a fost să fie, să nu fie acolo niciun fundaş de-al meu. Nu am ce să mai clarific.

Eu le spuneam colegilor, când jucăm bine nu câştigăm. Sper din suflet să fie declicul de care era nevoie”, a declarat portarul de 34 de ani, după meci.

Afla mai multe despre: balgradeancfr cluj