Banik Ostrava - Sparta Praga 0-1. Un nou pas pentru Stanciu & Co în lupta pentru titlu

În direct la Telekom Sport 4, echipa din Cehia cu cei mai mulţi români, Sparta Praga, a mai făcut un pas mai aproape de primul loc, după victoria cu Banik Ostrava.

În ultimul meci al etapei a 8-a din Cehia, Sparta Praga a învins în deplasare pe Banik Ostrava, scor 1-0, şi continuă lupta pentru campionat. Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 77 de Tetteh.

Spre finalul partidei au existat tensiuni, Niţă a primit cartonaşul galben pentru tragere de timp, Stanciu a avut un conflict cu un adversar, iar meciul a fost prelungit cu şapte minute. În urma victoriei, Sparta urcă până pe podium, pe locul trei, cu 20 de puncte.

Din cei patru românii de la Sparta Praga, Stanciu, Chipciu şi Niţă au evoluat toate minutele, în timp ce Vătăjelu nu a fost nici măcar pe bancă.

Afla mai multe despre: sparta pragastanciuchipciunitavatajelubanik ostravacehia