Barca ameninţă PSG-ul lui Mbappe şi Pochettino: ”Suntem pregătiţi!” Confruntarea săptămânii din Liga Campionilor este în direct la Telekom Sport

FC Barcelona

Barcelona a făcut spectacol în campionatul spaniol în duelul cu Alaves, iar Leo Messi a ieşit din nou în evidenţă. La final, jucătorii catalani păreau deja cu gândul la partida cu PSG

Barcelona a făcut spectacol total în meciul cu Alaves, unul în care toate cele şase goluri s-au marcat cu piciorul stâng. Portughezul Trincao a deschis balul pe Camp Nou.

În prelungirile primei părţi, Messi a ieşit şi el la rampă, cu o execuţie de clasă. Rioja a readus din diferenţă dupăă pauză, dar reuşita sa parcă i-a enervat pe catalani. În ultimul sfert de oră a fost iureş la poarta bascilor. Trincao a reuşit prima dublă din cariera de la Barcelona. Messi a replicat imediat cu un nou gol fabulos. Junior Firpo a închis tabela şi a stabilit scorul final, 5-1 pentru Barca.

La finalul jocului, tânărul Riqui Puig, care a avut o evoluţie foarte bună contra lui Alaves, părea să fie deja cu gândul la marele meci cu PSG din Liga Campionilor: ”Îi mulţumesc antrenorului pentru că mi-a oferit minute în acest meci, sunt foarte fericit. Ne gândim deja la meciul cu PSG şi avem speranţe mari legate de acest joc. Cred că ne vom ridica la nivelul lor şi sunt convins că o să vedeţi un spectacol total” a mărturisit tânărul mijlocaş al catalanilor, pe care presa de specialitate îl compară cu legendarul Xavi Hernandez.

Super meciul din Liga Campionilor va putea fi urmărit în direct la Telekom Sport, alături de celelalte confruntări tari ale săptămânii.

Afla mai multe despre: riqui puigbarcelonapsg