Barca, ce veste proastă! Ansu Fati s-a accidentat grav. Cât va lipsi de pe teren puştiul minune al catalanilor

FC Barcelona

FC Barcelona a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a noua a campionatului Spaniei

Golurile învingătorilor au fost marcate de Dembele ’22, Griezmann ’49, Messi ’61 (penalti), ’82 şi Pedri ’90. Pentru Betis au înscris Sanabria ’47 şi Loren ’73. În minutul 60, de la oaspeţi a fost eliminat Aissa Mandi.

Din păcate pentru catalani, la finalul meciului, oficialii au primit şi veşti foarte proaste. După ce s-a accidentat în minutul 31 al meciului, chiar în urma unei intrări a lui Aissa Mandi, Ansu Fati a ieşit de pe teren.

Din primele informaţii, puştiul minune al catalanilor ar fi suferit o ruptura de menisc, ceea ce îl scoate din calcule pentru următoarele 3-5 luni de zile. Diagnosticul oferit de presa catalană nu a fost încă oficial confirmat de către clubul FC Barcelona.

Afla mai multe despre: ansu fati