Barcelona a avut nevoie de prelungiri pentru a se califica în semifinalele Cupei Spaniei! Meci nebun cu Granada

FC Barcelona

Barcelona s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei după un supermeci la Granada.

Andaluzii au condus cu 2-0 până în minutul 88. Kennedy a deschis scorul în prima repriză după o gafă în defensivă a lui Umtiti. Acelaşi fundaş francez a fost depăşit net în viteză de Soldado, fotbalist de 35 de ani, şi s-a făcut 2-0. Barca a avut un final de meci incredibil. Griezmann a redus din diferenţă în minutul 88, cu largul concurs al excelentului portar al gazdelor până atunci. Jordi Alba a egalat în prelungirile timpului regulamentar din pasa aceluiaşi Griezmann. Prelungirile au fost şi ele de vis. Atacantul francez a făcut 3-2, dar gazdele au egalat aproape imediat. Fede a punctat din penalty. Finalul prelungirilor le-a aparţinut catalanilor: de Jong şi Jordi Alba au punctat şi au stabilit scorul final,  5-3 pentru Barca.

Levante îşi continuă parcursul de poveste din Cupa Spaniei.  Echipa lui Paco Lopez a învins-o pe Villarreal cu un gol marcat în prelungirile prelungirilor.  Marti Roger a înscris în minutul 121 şi a calificat-o pe Levante în semifinalele Cupei după o aşteptare de 85 de ani.

Afla mai multe despre: barcelonacupa spaniei