Bătaie ca-n filme în campionatul din Dâmboviţa I "Renunţă la fotbal, de frică să nu fie bătuţi!"

Fotbal

Bătaie ca-n filme în campionatul din Dâmboviţa. Incidente grave, duminică, la meciul de la Săcuieni,dintre echipa locală şi Olimpicii Ulmi II. Jocul a fost abandonat de arbitru în minutul 61.

”Doi jucători de la oaspeţi au sărit pe unul de la gazde, iar de aici s-au încins spiritele, iscându-se o bătaie generală. Unii s-au speriat şi au fugit de pe teren. Alţii şi-au luat legitimaţiile, anunţând că renunţă la fotbal, de frică să nu fie bătuţi. S-au chemat şi ajutoare, chiar a ieşit urât. I-au rupt până şi raportul arbitrului”, au transmis martori ai evenimentelor de la Săcuieni pentru jurnaldedambovita.ro.

Arbitrul Andrei Delureanu a fost nevoit să abandoneze jocul la scorul de 2-1 pentru gazde, în minutul 61. Cel mai probabil, Comisiei de Competiţii şi Disciplină a AJF Dâmboviţa va decide ca ambele formaţii să piardă jocul cu 0-3.

Afla mai multe despre: politiebataieincidentescandalliga 5dambovita