Bătălia din Pennsylvania a avut un câştigător clar miercuri dimineaţă, în direct la Telekom Sport

Campionii ultimelor două sezoane din NHL, Pittsburgh Penguins, au câştigat cu 5-1 pe terenul marilor rivali Philadelphia Flyers şi s-au apropiat la un singur punct de locurile care asigură calificarea în playoff.

După o primă repriză fără goluri, în care au tras doar 3 şuturi pe poarta adversarilor, Penguins au doborât recodul de eficacitate al ligii. În mai puţin de 4 minute, mai exact în 03:51, au marcat de 4 ori în poarta lui Brian Elliott şi conduceau cu 4-1 după primele două reprize. Ultima parte a adus un singur gol, primul al fundaşului Jamie Oleksiak în tricoul echipei din Pittsburgh, şi victoria campionilor NHL, care şi-au doborât rivalii pentru a doua oară consecutiv în acest sezon.

Joi dimineaţă, de la ora 03:00, Telekom Sport transmite în direct o altă mare rivalitate care datează din perioada “Original Six”: New York Rangers primesc, la Madison Square Garden, vizita lui Chicago Blackhawks.

Afla mai multe despre: philadelphiapittsburghnhlhochei