Bayer Leverkusen - Union Berlin 2-0. Victorie bifată în 5 minute de formaţia gazdă

Bundesliga

Leverkusen a trecut fără emoţii de Union Berlin, scor 2-0. Partida a fost LIVE VIDEO pe site-ul www.telekomsport.ro

Kevin Volland şi Alario au marcat golurile victoriei pentru ”aspirine” în minutule 20 şi 25.

O victorie în urma căreia, Leverkusen urcă până pe locul 5 după 5 etape, cu 10 puncte.

Union este pe poziţia a 14-a cu 4 puncte, iar etapa viitoare are meci acasă contra celor de la Eintracht Frankfurt. Leverkusen se deplasează la Augsburg.

Echipele de start

Bayer: Hradecky - Bender, Dragovic, Bender, Wendell - Aranguiz, Baumgartlinger - Havertz, Amiri, Volland - Alario

Union: Gikiewicz - Trimmel, Friedrich, Schlotterbeck, Lenz - Gentner, Andrich - Becker, Bulter - Ingvartsen, Andersson

Afla mai multe despre: bayer leverkusenunion berlin