Bayern Munchen - Leverkusen 3-1. Bayern câştigă după ce a primit gol în primele minute ale meciului

Bundesliga

Într-un meci transmis pe Telekom Sport 4, Bayern Munchen a câştigat pe teren propriu cu Bayer Leverkusen

Leverkusen a deschis rapid scorul, prin Wendell, după ce arbitrul a acordat o lovitură de pedeapsă, iar apoi a decis ca aceasta să fie repetată. Tolisso a restabilit imediat egalitatea, iar repriza a doua s-a încheiat în avantajul lui Bayern, după o execuţie frumoasă a lui Arjen Robben.

Finalul de meci a fost liniştit pentru Bayern, care a jucat cu un om în plus. În plus, în ultimele minute ale partidei şi James Rodriguez şi-a trecut numele pe lista marcatorilor. În urma victoriei, Bayern rămâne pe primul loc, iar Leverkusen pe ultimul.

Bayern: Neuer - Kimmich, Boateng, Sule, Rafinha - Muller, Thiago, Tolisso - Robben, Lewandowski, Gnabry

Leverkusen: Hradecky - Tah, Bender, Dragovic - Jedvaj, Kohr, Bender, Wendell - Havertz, Volland, Bailey

Final de meci.

Min. 89: GOOOL Bayern! Înscrie şi James Rodriguez după centrarea lui Thiago.

Min. 80: Bellarabi a fost eliminat după o intervenţie foarte dură la Thiago Alcantara.

Min. 42: Marcatorului primului gol, Tolisso iese de pe teren pe targă, accidentat. În locul lui intră James Rodriguez.

Min. 19: GOOOL Bayern! Robben îşi aduce echipa în avantaj după o mare greşeală în apărarea lui Leverkusen.

Min. 10: GOOOL Bayern! Tolisso egalează din a doua încercare. Acţiunea lui Bayern l-a impresionat şi pe Mats Hummels, aflat în tribune.

Min. 5: GOOOL Leverkusen! Wendell a deschis scorul din lovitură de pedeapsă.

Meciul va fi un derby al contrastelor, pentru că Bayern ocupă primul loc şi are şase puncte din tot atâtea posibile, în timp ce echipa din Leverkusen este una dintra codaşele din Bundesliga, fără niciun punct după primele două etape. Mai mult decât atât, Bayer a reuşit să puncteze o singură dată, etapa trecută, în meciul pierdut, 1-3, cu Wolfsburg. Un gol a încasat şi echipa antrenată de Niko Kovac, de la Hoffenheim, în prima etapă.

În două meciuri, Bayern a înscris de şase ori, iar Leverkusen a încasat cinci goluri, deci ne putem aştepta ca meciul de pe Allianz Arena să fie unul spectaculos, cu multe goluri, cu o echipă din Leverkusen disperată să obţină primul punct din actuala stagiune.

Afla mai multe despre: bayern munchenbayer leverkusenbundesligalivebayern leverkusen