Bayern Munchen, victorie cu un scor incredibil în faţa lui Dortmund. La pauză, bavarezii conduceau cu 5-0

Bayern Munchen

Bayern Munchen s-a impus la un scor umilitor în faţa rivalei Borussia Dortmund. Campioana Germaniei a câştigat cu 6-0, o diferenţă incredibilă de scor.

Borussia Dortmund este departe de vremurile în care făcea spectacol. Fosta campioană a Germaniei a pierdut la un scor de tenis în deplasarea de pe terenul campioanei. Nebunia a început încă din minutul 5, când Lewandowski a deschis scorul.

Rodriguez a făcut 2-0 în minutul 14, Muller a marcat în minutul 23, Lewandowski a făcut dubla în minutul 44 şi Riberi a stabilit scorul pauzei, 5-0. Dar bavarezii nu s-a oprit aici. În minutul 87, Lewandowski a făcut hat-trick-ul şi a stabilit scorul final, 6-0.

Bayern Munchen defilează spre un nou titlu şi a acumulat până acum 69 de puncte, cu 17 mai multe decât Schalke. Dortmund completează podiumul, cu 48 de puncte.

Afla mai multe despre: bayern munchenborussia dortmundbundesliga