Bencic, declaraţii savuroase înaintea duelului cu Halep: "M-am văzut de 5 ori la vestiar, făcând duş"

Simona Halep o va întâlni pe elveţianca Belinda Bencic, locul 45 WTA, în sferturile de finală ale turneului de la Dubai, astăzi, după ora 17.00.

Sportiva din Elveţia s-a calificat în sferturi după ce a învins-o la mare luptă pe Aryna Sabalenka, locul 9 WTA, scor 6-4, 2-6, 7-6(7).

6 mingi de meci a salvat Bencic în setul decisiv şi deşi a reuşit în cele din urmă să se impună, afirmă că s-a văzut în multe rânduri plecând către vestiare.

"În acest moment pot să spun că nu ştiu exact de ce am câştigat acest meci. Cred că în 5 momente deja mă vedeam la vestiar făcând duş, iar apoi dintr-o dată am câştigat meciul. Cred că eu şi Aryna am făcut o partidă foarte bună. E o jucătoare foarte bună, cred că amândouă meritam să câştigăm, dar eu am avut mai mult noroc. Mingile de meci le-am jucat cu spatele la zid, nu mai aveam nimic de pierdut. Am jucat şi atât. Nu-mi vine să cred că am câştigat.

Această victorie mi-a dat multă energie, nu mă gândesc încă la meciul cu Simona Halep. Bineînţeles, e o campioană, returnează multe mingi. Nu am nimic de pierdut, doar de câştigat. Sunt foarte fericită pentru parcursul meu de până acum şi tot ce va veni de aici înainte este un bonus", a declarat Bencic la final.

Afla mai multe despre: teniswtasimona halepbelinda bencic